Prečo vstavané skrine dnes nahrádzajú obývacie steny?

vstavane skrine

Obývacia miestnosť je miesto, kde trávite svoj voľný čas s rodinou či priateľmi. Preto je dôležité, aby ste sa v nej cítili čo najlepšie a najpohodlnejšie. Pri zariaďovaní obývačky samotnej prichádza na rad otázka, či zvoliť vstavané skrine, čím získame dostatok úložného priestoru alebo zostať pri tej klasike, teda obývacej stene.

V dnešnej dobe sa do popredia dostávajú vstavané skrine hlavne pre ich praktické, ale i komplexné využite. A prečo je teda lepšie zvoliť vstavanú skriňu?

Vstavané skrine zútulnia vašu obývačku

Klasika v podobe obývacej steny už dávno nie je v kurze, pomaly sa z moderných obývačiek vytrácajú a nahrádzajú ich vstavané skrine, ktoré dokážu premeniť vašu obývačku na útulný priestor a navyše vám poskytnú maximálne využitie pre úložný priestor. Na druhú stranu, obývacie steny ako nábytok do Vášho domu sú vhodnu voľnou v prípade, ak úložný priestor nevyhnutne nepotrebujete.

Dôležité je pohodlie, ale hlavne úložný priestor

Obývačka by mala byť vašou reprezentatívnou miestnosťou, avšak pri zariaďovaní nesmiete zabúdať na to, aby ste sa v nej cítili hlavne pohodlne. Veď na čo vám je reprezentatívna miestnosť, keď sa tam hostia  a ani vy nebudete cítiť dobre?

Sedacia súprava je hlavným nábytkom v obývačke, preto jej venujte dostatok času. Dôležitým faktorom je aj úložný priestor, aby nebolo vidieť všetky tie zbytočnosti, vaše dokumenty a kadečo iné, čo si uschovávate v obývačke.

Najlepším riešením je investovať do vstaveného nábytku, teda skríň, ktoré sú oveľa praktickejšie ako obývacia stena. Ponúkajú množstvo úložného priestoru, kde môžete schovať všetko, čo nechcete ukazovať iným na oči.

obyvacia stenaDodajte vašej obývačke šmrnc, v podobe posuvných dverí

Viete, čím dokážete dodať vašej obývačke ten správny šmrnc? Odpoveďou sú posuvné dvere na vstavaných skriniach. Ich hlavnou výhodou je šetrenie miesta, keďže sa neotvárajú, ale posúvajú a dajú sa zladiť zo zvyškom miestnosti.

Na trhu je na výber dostatok materiálu ako aj farebných prevedení. Môžete si vybrať vstavané skrine zo skiel, ktoré môžu byť matné, priehľadné alebo len polopriehľadné. Sami si zvolíte odtieň podľa vášho štýlu. Ak máte radi niečo extravagantnejšie, existuje možnosť posuvné dvere ozvláštniť rôznymi materiálmi, ako napríklad potiahnuť dvere kožou, ratanom alebo špeciálnymi žalúziami.

Elegantne rozdeľte vašu obývaciu miestnosť

Veľmi modernou možnosťou sú deliace steny. Dokážu vašu obývačku elegantne rozdeliť na viac častí, ale pritom budú neustále tvoriť jeden krásny prepojený celok. Môžete si tak v obývačke vytvoriť jedáleň, prípadne kuchynský bar s pultom alebo aj svoju čitateľskú časť s knižnicou.

Dokonca skvelým riešením je vytvorenie si šatníka. Verte, že s obývacou stenou by ste nedocieli takto prepojený celok a navyše vstavané skrine sa dajú pekne zladiť s deliacou stenou či šatníkom. Viac nápadov ako si zariadiť Vašu obývačku nájdete na tejto URL.

Obývacia stena na mieru pre každého

Ak chcete zostať verní klasike, v podobe obývacej steny je tu ešte jedna možnosť. Tou možnosťou je dať si vyrobiť svoju obývaciu stenu na mieru. Môžete si zvoliť farbu, materiál, štýl, počet poličiek alebo skriniek, otváracie dvierka či posuvné, všetko plne závisí na vás a vašom štýle. Navyše, ak časom budete chcieť doplniť svoju obývačku nábytkom či vstavanými skriňami, nebude žiaden problém, pretože si opäť sami zvolíte, čo chcete dať vyrobiť.

Možno pre mnohých je najlepším riešením to spojiť a teda dať si vyrobiť svoju obývaciu stenu s prvkami vstavaných skríň. Dosiahnete tak dostatok úložného priestoru, čím vytvoríte viac miesta. A najlepšie na tom bude, že nikto iný nebude mať takú obývačku, ako vy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *