Hypotéku na Slovensku je možné si vybaviť aj v prípade keď pracujete v zahraničí. Hypotéka na Slovensku podlieha určitým špecifikám a je dôležité mať o nej viac informácií pred tým ako sa pustíte do jej vybavovania. Mnohí zvolia pri vybavovaní hypotéky formu pomoci prostredníctvom hypotekárneho špecialistu. Je to veľmi výhodný spôsob ako sa dostať k hypotéke, pretože hypotekárny špecialista vám pomôže so všetkými vecami, ktoré by pre vás znamenali príliš zdĺhavý proces, keďže sa v tomto odbore pracovne nepohybujete. V tomto prípade je to pre vás veľmi jednoduché a pre vás je dôležité ísť do banky iba podpísať úverové zmluvy.

Pracujete v zahraničí? V tom prípade musíte svoj príjem doložiť. Pokiaľ to nie je možné, existuje tu ešte riešenie vo forme hypotéky bez potvrdenia príjmu. Tá môže byť poskytnutá až do hodnoty zabezpečenia 50 percent.

Pokiaľ máte možnosť overiť svoje príjmy zo zahraničia, musíte postupovať tak, že zistíte svoju priemernú výšku mesačného príjmu za obdobie troch, šiestich a dvanástich mesiacov.

Potvrdenie o príjme v zahraničí sa dokladuje podľa pracovnej zmluvy, ktorá v závislosti od požiadaviek banky by mala byť preložená do slovenčiny. Pre potvrdenie príjmu je potrebné predložiť výpisy z účtu zo zahraničia a výplatné pásky. Žiadosť musí obsahovať aj dôkaz o účele a bezpečnosti hypotéky.

Americká hypotéka

Americká hypotéka je forma hypotéky, pri ktorej musíte ručiť určitým svojim majetkom – nehnuteľnosťou. Pokiaľ si však týmto spôsobom požičiate peniaze, môžete ich použiť na čokoľvek napríklad na kúpu auta alebo rekonštrukciu.

Overenie príjmu zamestnancov

Vybavujete si hypotéku, no práve v tomto období ste v zahraničí? V takomto prípade je nutné splnomocniť osobu, ktorá vás bude zastupovať vo všetkých nevyhnutných krokoch. Je povinné uviesť všetky kroky, ktoré banka vyžaduje – podpísanie žiadosti o hypotéku, podpísanie úverových zmlúv, podpísanie kúpnej zmluvy, podpísanie žiadosti o čerpanie úveru a ďalšie.

V prípade hypotéky s príjmami zo zahraničia je hypotekárny špecialista veľmi nápomocný aj vďaka tomu, že poskytuje užitočné rady a dohliada na celý proces, ako aj na správnosť dokladov o schválení hypotéky. Vaša nová hypotéka môže byť v konečnom dôsledku vybavená omnoho rýchlejšie, pohodlnejšie a jednoduchšie. Ak si chcete počas práce v zahraničí zaobstarať bývanie na Slovensku, určite je práve toto ten správny spôsob ako to celé zrealizovať.