Slovensko je veľmi zaujímavou krajinou pre zahraničných investorov najmä kvôli rozhodujúcim faktorom ako sú lacná, kvalifikovaná pracovná sila a výhodná geografická poloha. Slovensko leží v centre Európy, čo spôsobuje, že krajina je veľkým lákadlom pre mnohých investorov, práve vďaka tejto strategickej polohe. Aj napriek týmto faktom, aj na Slovensku existujú zaostalé regióny, ktorým sa bohužiaľ nepodarilo prilákať väčšie investície, čo spôsobilo prehĺbenie regionálnych rozdielov v mnohých oblastiach či už hospodárskych alebo sociálnych.

Podľa odborníkov je situácia na Slovensku priaznivá čo sa týka investícií a v najbližších rokoch je predpovedané, že sa priame zahraničné investície zvýšia až o viac ako 40 percent aj napriek mnohým investičným prekážkam. Hoci Slovensko má veľmi dobrú dispozíciu, mnohé faktory ako je napríklad zvýšenie daní z príjmov právnických osôb alebo zmeny Zákonníka práce a korupčné problémy môžu oslabiť popularitu Slovenska pre zahraničných investorov.

Mnohým z nás nevyhovuje práve stereotypný typ života, kde musíte chodiť do zamestnania na osem hodín každý deň a preto hľadajú mnohé investičné príležitosti a chcú začať podnikať. Možno práve vás zaujíma táto možnosť a preto si povieme niečo viac o typoch investícií, ktoré sú v tejto chvíli pre vás možné a tiež, prečo sú tieto investícií zaujímavé a čo je na nich lákavé.

Medzi najzaujímavejšie formy investovania patria:

  • Investovanie do franšízy

Zdá sa vám príliš náročné začínať celé podnikanie úplne odznovu? V tom prípade investovanie do franšízy môže byť pre vás práve to pravé ako začať podnikať. Nemusíte v tomto prípade vôbec vymýšľať obchodný plán, proste prevezmete už funkčný obchodný model.

  • Investovanie do nehnuteľností

Tento spôsob investovania, je najbezpečnejší a mnohí sa práve na tento typ investovania podujmú. V tomto prípade je dôležité vybrať nehnuteľnosť, ktorá prinesie v budúcnosti vyššiu hodnotu, alebo môžete zainvestovať do stavebného projektu. Môžete to v budúcnosti prenajať alebo zrekonštruovať a potom predať za vyššiu cenu o pár rokov. Pokiaľ už vlastníte nejakú nehnuteľnosť, prenájom je vždy dobrá voľba a môže prinášať zaujímavý pasívny príjem.

  • Investície do vzdelávania

Napadlo vás niekedy investovať do súkromnej škôlky alebo školy? Štátne materské školy sú často preplnené a rodičia často krát nemajú kde dať svoje deti. To spôsobilo prudký nárast súkromných materských škôl a škôl. Prínosy v tomto type investovania sú rozsiahle. Nielen, že z toho profitujete vy vo forme mesačných poplatkov, ale v prvom rade sa podieľate na vychovávaní a vzdelávaní detí, z ktorých v budúcnosti môžu vyrásť osobnosti, ktoré sú prínosom pre spoločnosť.

  • Investície do rozbehu

Máte peniaze, ale nemáte nápady? Existuje mnoho ľudí, ktorí sa nachádzajú v opačnej situácii a práve to môže byť pre vás zaujímavá príležitosť ako investovať svoje peniaze.

  • Rozbehnutie vlastného podnikania

Toto je asi najťažšia ale pritom najprínosnejšia možnosť. Na začiatok je vždy dobré zodpovedať si kopu otázok, ale pokiaľ sa rozhodnete ísť práve touto cestou, určite vás to životne obohatí. Ak máte pocit, že potrebujete podporu, existujú služby, ktoré vám môžu pomôcť rozbehnúť sa. Nech sa už rozhodnete akokoľvek, je dôležité, že nikdy nie je neskoro začať.